Приклад побудови ВОЛЗ.

Приклад побудови ВОЛЗ.   За умови коли ми вже визначились в граничних цінах і загальній максимальній сумі котрі роблять експлуатацію клієнта прибутковим і витрати на будівництво для нас прийнятні і достатньо швидко окупляться, то сформулюємо умови задачі.

Задача:    Наприклад потрібно підключити клієнта F до діючої мережі: (Центральний Вузол, Клієнт А і Клієнт Б)
   Для цього необхідно підключити його в кільце між клієнтами А і Б

Включення клієнта F в діюче кільце.


Порядок виконання:

  1. Вироблення технічного завдання на проектування.
  2. Визначення підрядної організації котра виконуватиме проектні роботи і укладання з нею відповідного господарського договору.
  3. Отримання узгодженого проекту.
  4. Пошук підрядника і укладання договору на будівництво і монтаж ВОК.
  5. Отримання виконавчої документації з усіма необхідними узгодженнями.
  6. Прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію (завершення підключення клієнта на 1; 2; 3 рівнях моделі OSI).
  7. Підключення клієнта в мережу на 4; 5; 6; 7 рівнях моделі OSI.

Детальний розгляд виконання задачі згідно наведеного порядку:

1. Вироблення технічного завдання на проектування.

   Для нашого прикладу це може бути таке технічне завдання: (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar)

2. Визначення підрядної організації котра виконуватиме проектні роботи і укладання з нею відповідного господарського договору.

   При укладанні договору з підрядною організацією важливо обов'язково додатково прописати в договорі пункти про виконання робіт згідно вимог В.2.2-45-1-2004; КНД 45-141-99 та інших нормативних документів. В договорі також необхідно зазначити, що проект мусить в обов'язковому порядку містити:

  − Схему проходження траси з вказаними номерами оглядових пристроїв (номерів опор) та їх типами, місцями запасу кабелю та встановлення муфт (з вказаним метражем).
  − Схему влаштування лінійного вводу
  − Схему проходження кабелю по будинку і приміщенню клієнта

   Також в проекті мусять бути наведені всі технічні умови. Їх отримування може бути покладене на підрядну організацію, про що треба зазначити в договорі.
   Річ в тому що за сьогоднішньої практики співробітники більшості підрядних організацій це низькооплачувані спеціалісти котрі відповідно до оплати і виконують роботи, тому за умови виникнення в майбутньому спорів, чітко укладений, з технічного боку, договір буде додатковим аргументом для вирішення суперечок.

3. Отримання узгодженого проекту.

   Проект мусить для даного прикладу містити наступні креслення з відповідними узгодженнями.: (За умови виконання земельних робіт і розкопок, перелік узгоджуючих сторін багатократно збільшується (такими можуть бути представники експлуатуючих організацій інших інженерних споруд (газопроводи, водопроводи, теплопроводи, дощова каналізація, фекальна каналізація та інші, представники архітектурного відділу, ДАІ, Зеленбуд, тощо.), а для самих креслень в переважній більшості випадків потрібна буде геодезична схема, території де плануються земельні роботи та розкопки, масштабу від 1:2000 до 1:100 в залежності від конкретних умов)).
   Для нашого прикладу достатніми будуть представники підрядника, замовника, клієнта, власника будинку (або ЖЕК), власника (власників) ТЛФК при прокладанні ВОК по опорам додається ТУ і узгодження власника опор.

Приклад:
  1. Проектна схема прокладки ВОК по ТЛФК. (скачати документ в форматі Visio з архіву формату Rar)
  2. Проектна схема прокладки ВОК по будинку. (скачати документ в форматі Visio з архіву формату Rar)

4. Пошук підрядника і укладання договору на будівництво і монтаж ВОК.

   При укладанні договору підряду (можливий варіант коли проект і будівельно-монтажні роботи обумовлені одним договорм, з одним підрядником) (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar) та додатками до договору (скачати документ в форматі Excel з архіву формату Rar) з підрядною організацією важливо обов'язково додатково прописати в договорі пункти про виконання робіт згідно вимог КНД 45-141-99 та інших нормативних документів.
   Якщо матеріали необхідні для виконання договору підряднику надає замовник, то цю операцію засвідчують АКТом прийому-передавання матеріалів (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar).

5. Отримання виконавчої документації з усіма необхідними узгодженнями.

Виконавча документація повинна містити:
  − Узгоджені схеми (наявні в проектній документації) відповідно до фактично виконаних робіт.
  − Довідку про відсутність претензій з боку клієнта до котрого прокладається ВОЛЗ.
  − Оптичні та електричні виміряння в обсязі передбаченому КНД-45-141-99
  − В оптичних вимірах в обов'язковому порядку повинні бути рефлектограми вимірювання оптичного волокна на довжинах хвиль 1310 нм та 1550 нм виконані з двох сторін та в лініях коротших за 5 км виконані за допомогою додаткової котушки з волокном (довжина ОВ в якій не менше 500 метрів), рефлектограми повинні легко читатись та містити всю інформацію котру може надати вимірювальний прилад.
  − Роботи повинні закриватись Актом прийому об'єкту будівництва в експлуатацію відповідно постанови КМУ від 8 жовтня 2008 р. № 923 "Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" де обов'язково повинні бути підписи власників ТЛФК (опор), власника приміщення, клієнта до котрого прокладається ВОЛЗ, представника технагляду замовника, представника підрядника
  − Всі побудовані, для Замовника, лінійні споруди повинні в АКТах обов'язково вказуватись як такі що залишаються по закінчені будівництва на балансі Замовника.
   По закінчені робіт за фактом змін обсягів робіт укладається додаткова угода: (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar)

   Дані наведені в договорі на будівельно-монтажні роботи, а також наведені в додатковій угоді та формах КБ-2в або КБ-3 (скачати документи в форматі Excel з архіву формату Rar) повинні підтверджуватись інформацією наведеною у виконавчій документації.

Для нашого прикладу комплект документації може виглядати наступним чином:
  1. Титульна сторінка. (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar)
  2. Перелік технічних документів (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar)
  3. Виконавча схема з'єднання оптичних волокон (скачати документ в форматі Visio з архіву формату Rar)
  4. Паспорт регенераційної ділянки (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar)
  5. Паспорт на змонтовану (пряму та розгалужуючу) муфту (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar)
  6. Протокол вхідного контролю механічного стану барабану і ВОК (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar)
  7. Протокол контролю ОК після прокладки (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar)
  8. Ескіз кінцевого обладнання (скачати документ в форматі Visio з архіву формату Rar)
  9. Виконавча схема прокладання по ТЛФК. (скачати документ в форматі Visio з архіву формату Rar)
  10. Виконавча схема прокладання по будинку. (скачати документ в форматі Visio з архіву формату Rar)
  11. Акти на приховані роботи по прокладанні кабелю (будівництво/докладка ТК) (скачати документ в форматі Word з архіву формату Rar)
  12. Рефлектограми
6. Прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію (завершення підключення клієнта на 1; 2; 3 рівнях моделі OSI).

   По Після отримання виконавчої документації, за відсутності недоробок і претензій, щодо її комплектності та якості виконаних робіт, за заявою (скачати зразок документу в форматі PDF з архіву формату Rar) створюються робоча комісія з прийняття об'єкту в експлуатацію. Наслідком її роботи, у випадку відсутності недоліків, стає АКТ прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту. (скачати документ в форматі PDF та для прикладу на нашу задачу в форматі Word з архіву формату Rar) після затвердження цього АКТу видається свідоцтво про відповідність збудованого об'єкту. (скачати зразок документу в форматі PDF з архіву формату Rar).

7. Підключення клієнта в мережу на 4; 5; 6; 7 рівнях моделі OSI.

   Підключеному, в процесі виконання наведених вище пунктів 1 6, клієнта F надають відповідні сервіси під'єднуючи його до мережі на 4; 5; 6; 7 рівнях моделі OSI.


Перейти на головну сторінку
Повернутись до списку Літератури